Rezultatet jo të mira, Paratici reagon për të ardhmen e Andrea Pirlos

Futboll 02 Mars 2021 21:59

Rezultatet jo të mira, Paratici reagon për të ardhmen e Andrea Pirlos

Drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici është ndalur të flas për situatën nëpër të cilën po kalon Juventusi si dhe ka komentuar edhe të ardhmen e Andrea Pirlos.

“Fatkeqësisht, për ata që nuk punojnë në futboll, rezultati është e vetmja gjë që vlen. Për ne, e dimë se është e rëndësishme, por gjithashtu duhet të ndjekim disa hapa për të arritur atje, të tilla si trajnimi mirë, etj.”, tha fillimisht Paratici para ndeshjes me Spezian, përcjell KPress.

Pirlo nuk ka pasur fillimin më të mirë të karrierës së tij në stolin e “Bianconerëve” duke ngritur pikëpyetje të mëtejshme në lidhje me mungesën e përvojës së tij si trajner.

“Andrea është dikush që e menaxhon presionin, siç bëmë të gjithë kur luanim futboll në një nivel të caktuar. Mendoj se kjo është gjendja e tij shpirtërore në këtë moment. Ekipi po përpiqet të marrë një qasje të caktuar taktike, ne jemi të bindur se është e duhura dhe do të vazhdojmë me të.”

“Ne kemi qenë këtu për 11 vjet dhe epokat kanë tendencë të zgjasin për 3-4 vjet, kështu që ne tashmë kemi kaluar nëpër epoka të ndryshme dhe kemi vazhduar të fitojmë. Kjo është një arritje e madhe.”, vazhdoi Paratici.

“Tani kemi filluar një rrugë tjetër të re, ne jemi të vetëdijshëm për zgjedhjet që kemi bërë dhe duam ta shohim atë duke vazhduar. Logjikisht, zgjedhjet duhet të vendosen në kontekst me atë moment, sepse një muaj, një vit ose dy vjet më vonë, gjërat mund të ndryshojnë.”

“Ne rinovuam skuadrën, ndryshuam trajnerin dhe ne jemi shumë të kënaqur me rrugën që kemi ndjekur. Ne kemi lojtarë me cilësi gjatë gjithë kohës, megjithëse natyrshëm çdo skuadër do të luftonte kur ka disa lojtarë që mungojnë të gjithë në të njëjtën zonë. ”, përfundoi ai.

-->