Rezultatet, tabela dhe golashënuesit pas ndeshjeve të sotme

Futboll 16 Shkurt 2019 16:26

Pas katër ndeshjeve të zhvilluara në javën e parë të stinorit pranveror, vërehen disa ndryshime në renditje, ndërsa ka mbetur e njëjtë lista e 10 golashënuesve më të mirë. Sigurisht që ndryshime në tabelë dhe te golashënuesit mund të ketë të hënën, kur do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e fundit të javës së 19-të.

Rezultatet:
KEK-u – Llapi            0:3
Drita – Gjilani            3:1
Ferizaj – Trepça ’89  2:0
Ballkani – Drenica    2:0
E hënë:
Liria – Feronikeli
Prishtina – Flamurtari

Tabela

Golashënuesit:
1.Alban SHILLOVA – KF Flamurtari 9
2.Festim ALIDEMA – KF Llapi 8
3.Betim HAXHIMUSA – KF Drita 7
4.Kastriot REXHA – KF Feronikeli 7
5.Martin MIRCEVSKI – KF Trepça’89 6
6.Fatih KARAHODA – KF Liria 6
7.Mendurim HOTI – KF Feronikeli 5
8.Liridon FETAHAJ – KF Liria 5
9.Basit KHALID – KF Prishtina 5
10.Mario MORINA – KF Prishtina 5

-->