Rikthehet Khabib pas vdekjes së babait

Sporte luftarake 28 Korrik 2020 17:32

Khabib Nurmagomedov do të kthehet në Oktagon në tetor për të luftuar Justin Gaethje, sipas Dana White.

Presidenti i UFC konfirmoi se ndeshja e shumëpritur tani do të zhvillohet më 24 tetor, pas një viti të vështirë për luftëtarin rus.

Babai dhe trajneri i Nurmagomedov, Abdulmanap, 57 vjeç, vdiq në një spital të Moskës në fillim të këtij muaji për shkak të komplikimeve që rridhnin nga një infeksion Covid-19.

Kishte zëra se mbreti i ri kampion Nurmagomedov mund të tërhiqej nga sporti pas vdekjes së babait të tij por ekipi i tij kishte thënë më parë se ai do të kthehej pas një periudhe pikëllimi.

-->