Rizespor “shokon” Fenerbahcen dhe Galatasaray, ky është çmimi milionësh që kërkon për Muriqin

Futboll 01 Qershor 2019 10:30

Vedat Muriqi është bërë temë ditore në mediet turke për shkak të ardhmes së tij, shkruan Insporti.com.

Muriqi zhvilloi një super sezon me skuadrën e Rizespori në kampionatin turk duke shënuar 17 gola dhe tetë asistime në të gjitha garat.

Ish sulmuesi i KF Lirisë është duke u kërkuar nga dy gjigantët e futbollit turk, Fenerbahce dhe Galatasaray.

Sipas medieve turke Muriqi e dëshiron një kalim të Fenerbahce por Rizespor është duke rezistuar pasi kërkon nga skuadrat e interesuar për shërbimet e tij të paguajnë më shumë.

Gazetari turk Ali Naci Kuçuk në postimin e tij në Twitter ka shkruar se Rizespori iu ka kërkuar 7 milionë euro Fenerbahces dhe Galatasaray nëse i dëshirojnë shërbimet e reprezentuesit kosovar, transmeton Insporti.com.

 

Mediet turke ditë më parë kanë raportuar se Fenerbache ka dërguar një ofertë prej dy milionë euro por që është refuzuar nga drejtuesit e Rizesporit.

 

Muriqi akualisht është i  grumbulluar me përfaqësuesen e Kosovës për t’i zhvilluar dy ndeshjet e radhës për eliminatoret e kampionatit evropian “Euro2020”. /Insporti.com/

 

-->