Roma – Atalanta, përfundon pjesa e parë e takimit

Futboll 22 Prill 2021 19:20

Ndeshja direkte për kualifikim në Ligën e Kampionëve mes Romas dhe Atalantas për momentin është duke u zhvilluar në kuadër të xhiros së 32’të në Seria A.

Skuadra e Atalantas është duke avancuar me rezultatin 0-1 pas golit të Malinovsky në minutën e 26’të.

Atalanta pozicionohet në vendin e dytë me 67 pikë kurse Roma në vendin e shtatë me 54 pikë.

Në rast të fitores së Romas lufta për top katërshe do ishte me interesante se kurrë. /insporti.com/

-->