Roma deklason Torinon në “Olimpico”

Futboll 09 Mars 2018 22:56

Roma ka fituar në ndeshjen e vlefshme për Serie A, kundër Torinos me rezultat 3-0. Në pjesën e parë dy palët janë ndarë të barabarta ndërsa rezultatin Roma ka arritur ta zhbllokoj herët në pjesën e dytë.

Goli e parë e ka shënuar Manolas në minutën e 56-të të takimit.

Më pas Daniele De Rossi ka dyfishuar epërsinë e Romës në 2-0.

Golin e tretë për Romën dhe të fundit që e pranoj Torino, ishte nga Lorenzo Pellegrini në minutën e fundit të takimit. /Insporti.com

Roma – Torino, momentet më të mira:

-->