Roma i ofron këta lojtarë Arsenalit për transferimin e Granit Xhakës

Futboll 02 Qershor 2021 18:47

Roma ka ofruar mundësinë e shkëmbimit me mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka.

Sipas raportimit të gazetës italine “Gazzetta dello Sport”, Arsenal ka kërkuar nga klubi italian të paguajë 17 milionë euro për transferimin e shqiptarit.

Roma synon ta mbyll marrëveshjen para kampionatit Evropian, duke marrë parasysh se çmimet e lojtarëve rritën kur kanë paraqitje të mira.

Deri me tani, Roma ka ofruar 13 milionë euro dhe ka dhuruar mundësinë e një lojtari plus para, duke ofruar Cengiz Under ose Amadou Diawara.

Under kaloi edicionin e kaluar huazim te Leicester, derisa Diawra ‘luftojë’ për pozitën bazë të Roma.

“Topçinjtë” ende nuk kanë kthyer përgjigje për këtë situatë.

-->