Romano: Roma shumë afër mbylljes së marrëveshjes për transferimin e Granit Xhakës

Futboll 29 Maj 2021 11:24

Matto Guendouzi dhe Granit Xhaka shumë afër largimit nga Arsenal

Sipas raportimeve të fundit nga gazetari i mirënjohur, Fabrizio Romano, Marseille është shumë afër blerjes së kartonit të mefushorit francez, Guendouzi, i cili sezonin e kaluar ishte i huazuar te Hertha e Berlinit.

Në anën tjetër, AS Roma, flitet se është duke u munduar që sa më shpejtë të mbyll marrëveshjen me mesfushorin shqiptarë, Granit Xhaka, i cili pritet të largohet nga “Gunners” këtë afat kalimtar verorë.

Po ashtu, klubi i Arsenal janë të vendosur ta shesin edhe Lucas Torreiran, i cili ka shprehur dëshirën e transferimit në Amerikën e Jugut. /Insporti.com/

-->