RONALDO barazon rezultatin, arrin rekordin historik

Futboll 23 Qershor 2021 21:36

Është duke u zhvilluar ndeshja kryesore e xhiros së fundit në Grupin F, Portugalia kundër Francës.

Portugalia ka arritur të kaloj në avantazh me golin e Cristiano Ronaldos nga pika e penaltisë në minutën e 30’të.

GOLI I RONALDOS:

Franca ka barazuar rezultatin në fundin e pjesës së parë. Nelson Semedo fauloi Kylian Mbappen në zonën e rrezikshme dhe i saktë nga pika e bardhë u tregua Karim Benzema.

Franca ka kaluar në epërsi për herë të parë në minutën e 47-të. Një asistimi perfekt nga Paul Pogba u kapitalizua nga Karim Benzema i cili mposhti Rui Patricion.

Cristiano Ronaldo shënuar golin e dytë të mbrëmjes, përsëri nga pika e bardhë për të barazuar rekordin historik të Ali Daei, për më së shumti gola me kombëtare në histori (109).

/Insporti.com/

-->