Ronaldo kthen hotelet e tij në spitale, për të ndihmuar luftën kundër koronavirusit

Futboll 15 Mars 2020 09:44

Cristiano Ronaldo ka bërë një tjetër gjest të madh, jashtë fushave të blerta.

Ylli i Juventus dhe kombëtares së Portugalisë, Ronaldo, do të transformojë hotelet e tij në Portugali në spitale, për të ndihmuar luftën kundër koronavirusit.

Gjithashtu, CR7 do të paguaj të gjitha pagat e mjekëve dhe infermierëve, në këtë situatë të jashtëzakonshme.

Hotelet që do të kthehen në spitale do të mund të përdoren falas, shkruan ‘Marca’.

 

-->