Ronaldo ndryshon mendim, a do të pensionohet?

Futboll 22 Tetor 2019 09:58

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka këmbëngulur që nuk ka në plan të tërhiqet nga futbolli së shpejti.

34-vjeçari, i cili ka qenë i përfshirë në lojën profesionale për pjesën më të mirë të dy dekadave, kohët e fundit pranoi se ai kishte filluar të mendonte për jetën pas ditëve të futbollit, por ishte i shpejtë për të theksuar se pensioni është ende një rrugë e gjatë.

“Mosha është thjesht një numër. Nuk do të thotë që në 34, 35, 36 vjeç ju jeni në fund të karrierës suaj”, tha Ronaldo përpara përplasjes së Juventusit në Ligën e Kampionëve me Lokomotiv Moskën të martën, transmeton lajmi.net.

“Unë mund të tregoj se me performancat e mia, si luaj, mënyrën se si unë luaj, mënyrën sesi ndihem mirë, i fortë, duke menduar për lojën, më i pjekur. Kjo bën ndryshimin”.

Ronaldo është lojtar që krenohet me nivelet e tij fizike dhe ai ka luajtur më shumë se 40 ndeshje në të gjitha garat një nga 16 sezonet e fundit.

-->