Rrahmani mposht koronavirusin, i bashkohet skuadrës së Napolit

Kombëtarja 02 Dhjetor 2020 15:50

Pas Elseid Hysajt një tjetër futbollist shqiptar i Napolit ka mposhtur koronavirusin.

Bëhet fjalë për kapitenin e përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani i cili u infektua gjatë grumbullimit me përfaqësuesen e Kosovës dhe pas 2 javësh në karantinë do të jetë i gatshëm për skuadrën e kaltër dhe trajnerin Gattuso duke filluar nga ndeshja e kësaj të entjeje në Europa League ndaj AZ Alkmaar, pasi në tamponin e fundit ka rezultuar negativ.

Mbetet për t’u parë nëse Gattuso do t’i japë minuta Rrahmanit në ndeshjen e radhës në Europa League, edhe pse kjo duket e vështirë duke patur parasysh që mbrojtësi kosovar ende nuk ka debutuar me skuadrën jugore në këtë sezon as në Serie A e as në Europë.

-->