Ruiz – Joshua, këto janë pamjet e arenës ku do të zhvillohet ‘meçi i vitit’

Sporte luftarake 01 Dhjetor 2019 16:58

Kanë filluar të dalin pamjet se si duket arena ku do të ripërballen Anthony Joshua dhe Andy Ruiz.

Boksieri britanik do ta sfidojë kampionin në fuqi që në qershor të këtij viti i mori tre brezat, WBA, WBO dhe IBF.

Stadiumi Diriyah duket se është i gatshëm për venetin që do të zhvillohet të shtunën e 7 dhjetorit me një kapacitet prej 15 mijë ulësesh.

Në fillim ishte një mosmarrëveshje se ku duhet të zhvillohet rimeçi, pasi Joshua dëshironte që ta zhvillonte në Britaninë e Madhe, ndërsa Ruiz në Meksikë.

Pamjet e para bëjnë të ditur se gjithçka është gati që të zhvillohet përballja e vitit në boks, e që fituesit do t’i ketë në belin e ti tre titujt e kampionit në peshat e rënda.

Cili prej tyre që fiton, atëherë do të pres fituesin nga përballja, Tyson Fury – Deontay Wilder që zhvillohet në shkurt të vitit 2020.

-->