Rusia fillon sulmet në Ukrainë – reagon kryetari i Kievit, Vitali Klitschko

Sporte të tjera 24 Shkurt 2022 10:16

Kryetari i Kievit dhe ish kampioni i botës në boks, Vitali Klitschko ka reaguar pas nisjes së luftës në Ukrainë.

Ai tha se po luftojnë për vendin e tyre dhe se duhet që menjëherë të fillojnë sanksionet ndaj Rusisë.

Kryetari i Kievit dhe ish kampioni i botës, Vitali Klitschko reagon pas  sulmit nga Rusia - GazetaBlic

“Situata në Kiev është nën kontroll për momentin, por sigurisht janë nervozë. Ne jemi në luftë dhe luftojmë për vendin tonë, por kemi nevojë për mbështetjen e gjithë botës dhe sanksionet vërtet të dhimbshem kundër Rusisë menjëherë”, tha ai.

Orëve të para të së enjtes, Rusia filloi bombardimet ndaj Ukrainës.

-->