“Salah duhet të përjetojë Real Madridin, Barcelona nuk është e madhe për momentin”

Futboll 17 Tetor 2021 09:30

Komentatori i  Sky Sports, Gary Neville ka folur për të ardhmen e Mo Salah në Liverpool, duke thënë se egjiptiasin e sheh jashtë Anfield para se të përfundojë karrierën e tij, përcjell Insporti.

 “Premier League do të ishte më e dobët nëse ai do të largohej . Unë thjesht mendoj se ju shikoni dikë si Cristiano, David Beckham, Kylian Mbappe, jo gjithçka është për paratë atje është një projekt dhe ka diçka që ata duhet të arrijnë në jetën e tyre.“Unë nuk mendoj se ai do të qëndrojë në Liverpool për pjesën tjetër të karrierës së tij . Opinion është mendimi im personal. Ka qenë gjithmonë ai mendim, por mund të jetë e gabuar “.

Neville është i lagur me klubet ku mund të shkonte egjiptiani : “Unë mendoj se Salah duhet të përjetojë Real Madridin, meqë ra fjala. Unë e di që Barcelona nuk është e madhe për momentin” – përfundoi ai.

Kontrata e Salah me Liverpoolin përfundon në vitin 2023.

-->