Salah kritikohet nga myslimanët, pozoi krah modeles së njohur

Futboll 12 Tetor 2019 23:12

Një veprim i tillë nuk është pritur mirë nga praktikuesit e fesë islame të cilët kritikuan Egjiptianin për shkak se ka pozuar me një modele edhe pse është i martuar.

Salah ka ndarë disa imazhe me modelen e njohur.

Mohamed Salah është zgjedhur ‘Njeriu i viti’ nga ‘GQ’ në lindjen e mesme ditë më parë.

Tani sulmuesi i Liverpoolit ka pozuar krah modeles së njohur braziliane Alessandra Ambrosio e cila po ashtu është shpërblyer me çmim nga ‘GQ’ dhe këto imazhe i ka ndarë në Instagram.

Një veprim i tillë nuk është pritur mirë nga praktikuesit e fesë islame të cilët kritikuan Egjiptianin për shkak se ka pozuar me një modele edhe pse është i martuar.

View this post on Instagram

#GQAwards @gqmiddleeast

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah) on

 

-->