Sampdoria – Lazio, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Futboll 16 Tetor 2020 22:26

Serie A rikthehet ditën e nesërme (e shtunë), me ndeshjet e javës së gjashtë, transmeton Insporti.

Klubi i Lazios luan në udhëtim ndaj Sampdorias në takimin i cili fillon nga ora 18:00.

Ylli i Kosovës i cili u transferua këtë verë nga Fenerbahce, Vedat Muriqi është ftuar për herë të parë nga trajneri Simone Ingazhi.

Image

Vedat Muriqi mungoi në ndeshjet e Kosovës të muajit tetor, përfshirë këtu takimin e rëndësishme ndaj Maqedonisë së Veriut por duket se 26 vjeçari është aftësuar dhe mund të jetë i gatshëm për debutim në Serie A.

Lista e plotë:

-->