Sarri pas yllit të madh të Chelseat – ofron 70 milionë euro

Futboll 03 Tetor 2019 11:49

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri dëshiron të transferojë mesfushorin e Chelseas, N’Golo Kante.

Sarri po ëndërron trinomin Aaron Ramsey, Miralem Pjanic dhe Kante në mesfushë që do të shndërrohej një nga repartet më të forta në botë.

Sarri është i gatshëm të bëj negociata me klubin dhe agjentin e lojtarit, pasi e ka shprehur dëshirën për ta transferuar francezin në Torino.

“Zonja e Vjetër” beson që ky transferim do të kushtojë rreth 70 milionë euro.

-->