Sassuolo 1-4 Milan, notat e lojtarëve

Futboll 30 Shtator 2018 23:31

Milani ka arritur të fitojë në ndeshjen kundër Sassuolos me rezultat 4-1.

Ndeshja u zvillua në “Mapei Stadium” në kuadër të javës së shtatë të Serie A-së.

Milani tregoi dhëmbët dhe arriti të fitojë si mysafir në ndeshjen e sotme, pasi në tri ndeshjet e fundit në Serie A ka barazuar.

Kessie, Susso dhe Castillejo shënuan për Milanin në këtë fitore shumë të rëndësishme. Golin e vetëm për vendasit e shënoi Djuricic.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.