Shaqiri shënon përsëri gol – Zvicra drejt kualifikimit

Futboll 20 Qershor 2021 19:31

Është duke u zhvilluar ndeshja Zvicër – Turqi, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e tretë në grupin A.

Haris Seferovic ka arritur që përmes një goditje precize në këndin e majtë, të kaloj në epërsi Zvicrën në minutën e pestë.

GOLI:

Xherdan Shaqiri në minutën e 26’të ka arritur qe me një predhë të vertetë të realizojë edhe golin e dytë të Zvicrës

GOLI I XHERDAN SHAQIRIT:

Turqia ka arritur të gjejë golin e parë në Evropian.

Irfan Kahveci ka realizuar një supergol për Turqinë në minutën e 62’të dhe ka ngushtuar avantazhin e Zvicrës.

GOLI I KAHVECI:

Kurse, pesë minuta pas golit të Kahveci, përsëri në skenë është paraqitur Xherdan Shaqiri, i cili shënoi në minutën e 67’të për 3-1.

GOLI I DYTË I SHAQIRIT:

-->