Shaqirit i vendoset emblema e UÇK-së, ai e largon para televizionit publik të Zvicrës

Futboll 09 Tetor 2021 23:46

Pas ndeshjes së Zvicrës me Irlandën Veriore, një tifoz ju afrua Xherdan Shaqirit dhe ia vendosi stemën e UÇK-së, përcjell Insporti.

Lojtari i Zvicrës e largoi menjëherë emblemën e UÇK dhe bëri një buzëqeshje ironike. 

Madje, RSI sport shkroi:

Episod i pakëndshëm në fund të ndeshjes në Zvicër: një spektator hyri në fushë gjatë intervistave dhe i vendosi një xhaketë Shaqirit. Simboli përshkruan UÇK-në, Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, e cila është e përfshirë nga OKB-ja në listën e organizatave terroriste…”

Videoja:

-->