Shënohet goli i parë në finalen, City – Chelsea

Futboll 29 Maj 2021 21:01

Sonte po zhvillohet finalja e madhe e garës më prestigjioze evropiane në nivel klubesh, Ligës së Kampionëve ku po ballafaqohen dy skuadrat e mëdha angleze, Manchester City dhe Chelsea, shkruan Insporti.com

Kur po zhvillohet fundi i pjesës së parë, skuadra e Chelseat ka arritur të kalojë në epërsi, kjo pasi golit të Kai Havertz.

KLIKO KËU PËR TA PARË GOLIN.

Për Chelsean në rast të triumfit do të ishte titulli i dytë në Ligën e Kampionëve, derisa City kërkon triumfin e parë në këtë garë.

Ndeshja po luhet në stadiumin “Dragao” të Portos në Portugali, ku janë të pranishëm rreth 17.000 tifozë.

-->