Shënoi gol dhe asistoi, kështu u vlerësua Rashica

Futboll 27 Qershor 2020 18:45

Werder Bremen ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6-1 ndaj Koln, ku Milot Rashica kishte paraqitje të mirë.

Kjo fitore ia ka siguruar pozitën e 16-të Werderit, që tani do të luajë ndeshjet e barazhit për mbijetesë në Bundesligë.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Yuya Osako që u notua me 9.5 fal dy golave dhe një asistimi.

Pas tij vjen Rashica me 8.7, pasi shënoi dhe asistoi në këtë ndeshje.

Elvis Rexhbeqaj kishte paraqitje jo të mire me Kolnin, ku luajti për 45 minuta.

Ai u notua me 5.8, ndërsa lojtari më i dobët i ndeshjes ishte 5.8.

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte mbrojtësi i majtë i Koln, Rafael Czichos, që u notua me 4.8.

Notat e lojtarëve të Werder Bremen:

Notat e lojtarëve të Koln:

-->