Shënon Maguire, Anglia në epërsi të dyfisht ndaj San Marinos

Futboll 15 Nëntor 2021 21:08

Anglia po luan sonte ndaj San Marinos në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”, shkruan Insporti.

Anglisë i duhej vetëm një barazim për ta siguruar matematikisht pozitën e parë në grupin I, e cila aktualisht ka tre pikë më shumë se sa Polonia, dhe tashmë me fitore ndaj San Marinos, Anglia veçse është kualifikuar tutje.

Golin për Anglinë e shënoi Maguire, dhe goli i dytë erdhi nga futbollisti i San Marinos, Fabri.

GOLI

Ndryshe, fitorja e vetme “historike” ndaj San Marinos ishte ajo ndaj Liechtenstenit në 2004

Që nga kjo fitore e fundit, San Marino kanë shkuar në 115 ndeshje rresht pa fituar. /Insporti.com

-->