Shkëlqeu Afena-Gyan: Genoa 0-2 Roma, notat e lojtarëve, paraqitje solide nga Marash Kumbulla

Futboll 21 Nëntor 2021 23:08

Roma ka fituar 2-0 ndaj Genoas në kuadër të javës së 13-të në Serie A.

Felix Afena-Gyan ishte realizues i dy golave, duke i siguruar Giallorossëve tre pikë.

Roma ishte skuadër më e mirë ën fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.32, me Genoan që u vlerësua 6.54.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte pikërisht Afena-Gyan, duke marrë notën 9.0.

Kurse, mbrojtësi shqiptar – Marash Kumbulla, u vlerësua me notën 6.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Paolo Ghihlione, që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

-->