Shpallet lojtarja më e mirë – shpërblehet me një set gatimi

Futboll 23 Korrik 2021 18:43

Nga Paraguai vjen çudia e rradhës në futbollin e femrave. Futbollistia Dahiana Bogarín që aktivizohet për Olimpia Femenino u shpall lojtarja më e mirë e raundit të tretë të kampionatit.

Ajo zhvilloi një ndeshje shumë të mirë përball Guaranit dhe si shpërblim fitoi titullin “Futbollistja e Javës” duke marrë si çmim një set gatimi.

Kanë qenë të shumtë komentet negative, kryesisht nga femrat për këtë vlerësim që e konsideruan të pavend.

-->