Shpejtësi, aksident, flakë dhe emocion – të gjitha në një garë të NASCAR

Motosport 16 Maj 2018 14:57

Wlliam Byron, Clint Bowyer and Kevin Harvick janë ndeshur mesvete në garën e madhe të NASCAR. Kjo event njihet si ndër më të vështirat për vozitësit pasi një garë zgjatë deri në 3-4 orë.

Gara e fundit e NASCAR është mbajtur në Kansas Speedway, në të cilën është parë një aksident i madh ku të përfshirë kanë qenë më shumë se 5 vetura. Vendin e parë e zuri Kevin Harvick.

Video nga aksidenti në NASCAR:  

-->