Shpenzimet e klubeve nga Premier Liga

Futboll 30 Janar 2020 16:01

Ekipet e Premier Ligës kanë shpenzuar hiç më pak se 1.5 miliardë euro për transferimin e lojtarëve gjatë këtij sezonit.

Kjo shifër përfshinë afatin kalimtar të verës dhe afatin kalimtar të janarit.

Vetëm gjatë këtij afati janë shpenzuar 175 milionë euro nga ekipet e ligës elitare angleze.

Kujtojmë që afati kalimtar mbyllet të premten (31 janar) në ora 23:00.

-->