“Shpërthen” Joshua – ja çfarë do të bëj

Boks 02 Dhjetor 2019 11:18

Anthony Joshua po planifikon të bërtas “F*** you” pasi të mposht Andy Ruizin në rimeçin që do të zhvillohet të shtunën.

Medalisti i artë Olimpik 2012 lufton për të rimarrë rripat e tij WBA, IBF dhe WBO në ndeshjen e tij në Arabinë Saudite me 7 dhjetor dhe ai këmbëngul se do ta bëjë atë.

Kritikët e kanë “goditur” shumë Joshuan pas humbjes në ndeshjen e parë kundër Ruiz, por ai premton se do tu përgjigjet pasi ta mposht në revansh.

“Dofarë njerëz mendojnë se kjo ishte? Kjo është duke luftuar. Një humbje nuk heq njollat ​​nga një qitah.

“Unë hyra në boks për të luftuar. Unë kam qenë kampion. Unë kam qenë kampion olimpik.

“Ju nuk mund të më pyesni se si ndihem pas një humbje, ju duhet të keni kujdes për atë që ne po bëjmë në këtë industri të boksit.”

“Kur të fitoj, do të jem si, ‘f *** you të gjithëve‘”, ka thënë ish-kampioni i Botës.

-->