Shpërthen tenisti australian: Novak Djokovic është një budalla

Tenis 19 Janar 2021 10:22

Novak Djokovic është duke kaluar përsëri një moment jo të mirë, pas komenteve të fundit për “tretman” special të tenistëve para fillimit të “Australian Open”, transmeton Insporti.

Numri një i botës u etiketua si një “budalla” nga australiani Nicos Kyrgios, dhe rekomandimet e tij u hodhën poshtë nga institucionet në Melbourne.

Home favourite Nick Kyrgios (above) labelled world No 1 Djokovic a 'tool' for his demands

33 vjeçari serb sugjeroi që për tenstitë duhet të këtë rregulla më të buta të karantimit, ku ata mund të dalin si dhe të vendosen në shtëpi me salla tenisi.

Djokovic, nuk e trajton seriozisht pandeminë e koronavirusit, ku vitin e kaluar organizoi një turne që doli të ishte jashtëzakonisht problematike, pasi shumë tenistë u infektuan me virus.

Novak Djokovic was slapped down for demanding that players receive special treatment

“Të sugjerosh që lojtarët të kenë kohë më të shkurtë të karantimit është jo vetëm qesharake, është ofendim për banorët e Australisë” u shpreh Sam Growth, analist dhe ish lojtar i Australisë.


-->