Shqipëria dhe Gjeorgjia mbyllin pjesën e parë baras

Futboll 29 Mars 2022 18:58

Shqipëria po luan me Gjeorgjinë një ndeshje miqësore të cilën trajneri Reja do ta përdorë për të bërë eksperimente dhe për të parë edhe ata që cilësohen si alternativa për formacionin titullar.

Pas 45 minutash, rezultati është i barabartë 0:0.

Aksioni për t’u përmendur ishte vetëm goditja e Çekiçit që nuk ia doli të shënojë

Kështu, në takimin e sotëm tekniku ka bërë lëvizje të shumta, duke ruajtur të paprekur vetëm tre mbrojtësit e qendrës, Hysajn të cilin e ka zhvendosur majtas, si dhe Brojën, Pjesa tjetër e skuadrës janë të gjithë emra që nuk e nisën nga fillimi ndeshjen ndaj Spanjës të shtunën.

Ndryshe, kjo sfidë po luhet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë

-->