“Shtanget” Barcelona, Real Madrid cakton ditën për prezantimin e Neymarit

Futboll 23 Gusht 2019 09:29

Neymar vazhdon të kërkohet nga Real Madrid, por edhe ish skuadra e tij, Barcelona.

Real Madrid nuk është dorëzuar në garë për transferimin e Neymarit nga Paris Saint-Germain.

Edhe pse ylli brazilian raportohet se preferon rikthimin te Barcelona, “Los Blancos” janë duke bërë përpjekje ta finalizojnë marrëveshjen me klubin francez.

Madje, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez u ka thënë këshilltarëve të tij se dëshiron ta prezantojë Neymarin në Santiago Benabeu gjatë javës së ardhshme, raporton e përditshmja sportive katalane “Sport”.

Neymar ka konfirmuar vendimin e tij për largim nga Paris Saint-Germain dhe ka kohë deri më 2 shtator që të realizojë vullnetin e tij përkundër kërkesave të larta nga klubi francez për shitjen e tij.

-->