Shtyhet edhe një ndeshje në Premier Ligë

Futboll 26 Dhjetor 2021 09:24

Situata me pandeminë e ka goditur shumë Premierligën.

Udhëtimi i Crystal Palace në Tottenham në “Boxing Day” do të shtyhet për shkak të një shpërthimi të koronavirusit në skuadrën e Eagles.

Tottenhami tashmë është tri ndeshje prapa, pasi ndeshjet e tyre me Burnley, Brighton dhe Leicester janë shtyrë, ndërsa Palace nuk ishte në gjendje të përballej me Watford në raundin e fundit të ndeshjeve të Premier Ligës.

Më herët, liga angleze ka njoftuar se mbi 77% e lojtarëve janë të vaksinuar me dy dozat.

-->