Skandal: Emri i Fadil Vokrrit në listën e votuesve për zgjedhjet në Shqipëri

Futboll 25 Prill 2021 12:29

Sot janë duke u mbajtuar zgjedhjet e reja parlamentare në Shqipëri.

Megjithatë, duke se listat e votuesve nuk janë ndryshuar dhe ende kanë mbetur listat e vjetra.

Në listë në një nga qendrat e Tiranës figuron edhe emri i legjendës së futbollit, Fadil Vokrrit, i cili ka vdekur para rreth tre viteve, më 9 qershor të vitit 2018.

May be an image of text

Vlenë të theksohet se ish-kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës kishte poseduar edhe nënshtetësi shqiptare.

-->