Skandali i futbollistit të njohur në Argjentinë: U akuzua nga ish-gruaja dhe dashnorja

Sportbizz 16 Prill 2022 19:55

Skandali i Toto Salvio është ndezur në Argjentinë. Sulmuesi i Boca Juniors u akuzua nga ish-bashkëshortja e tij se e kishte goditur qëllimisht me makinë dhe më pas u arratis. Fjalët e ish-gruas mbështeten edhe nga disa video që janë bërë publike.

“A është kjo që godet, gruaja juaj? – shkruan Yasmila Mendeguia në një postim të shpërndarë në Instagram. – Nëse këta burra nuk do të luanin futboll, do të punonin si roje”.

Modelja, ish-konkurrente e “Big Brother” argjentinas, vendosi të bëjë publike mesazhet e 31- vjeçarit, që ia kishte dërguar kur ishte ende i martuar me Magalí Aravena.

Në “screenshot”-in e bisedës së publikuar në rrjetet sociale, mund të lexoni bisedën private mes Salvios dhe 24-vjeçares, e cila ka një të kaluar edhe si “lepurush i Playboy”.

“Si jeni?”; “Vërtet nuk keni rivalë”, janë disa nga mesazhet e dërguara nga ish-lojtari i Atletico Madridit, që nuk kanë marrë përgjigje. Drejtësia e Buenos Aires ka vendosur një sërë masash kufizuese ndaj sulmuesit, si p.sh. ndalimi i afrimit më pak se 300 metra nga ish-gruaja.

Salvio nuk do të jetë në gjendje të kontaktojë me të në asnjë mënyrë, përveç nëse dëshiron të komunikojë me fëmijët e tij. “Nuk kam ndërmend të komentoj historinë, – i kishte thënë Magalí Aravena programit televiziv të ditëve të fundit “Los ángeles de la mañana”.

– Fëmijët e mi u impresionuan shumë, ndaj edhe unë duhet të reflektoj. Nuk ishte qëllimi im që kjo të bëhej publike, shpresoj ta kuptoni situatën”.

-->