Skandaloze: Tifozët dhe lojtarët serbë këndojnë së bashku ‘O Kosovë, Kosovë …’

Volejboll 01 Tetor 2019 22:09

Përfaqësuejsa e Serbisë në volejboll triumfoi në Kampionatin Evropian të këtij viti.

Ekipi serb e festoi medaljen e artë të fituar në Kampionatin Evropian në stadiumin “Marakana” të Beogradit para fillimit të ndeshjes mes Crvena Zvezdas dhe Olympiacosit në Ligën e Kampionëve.

Derisa volejbollistët serbë po ecnin në fushë, tifozët filluan të këndonin “O Kosovë, Kosovë, toka ime e dashur”.

Këtij kori iu bashkuan edhe lotjarët./Zëri

-->