Skuadrat më të shtrenjta në futboll

Futboll 12 Shkurt 2018 14:43

Vetëm gjatë edicionit të fundit, skuadrat e mëdha evropiane kanë shpenzuar shuma të mëdha parash për transferimin e top lojtarëve.

Në këtë listë prin ekipi anglez i Manchester City-t, me blerje si Kyle Walker, Ederson, Bernardo Silva, Danilo, Benjamin Mendy dhe blerja e fundit gjatë afatit të Janarit, Aymeric Laporte.

Pasojnë francezët e PSG-së me transferimet e verës së kaluar, Neymar e Mbappe, kurse Manchester United janë në vendin e tretë me lojtarë si Lukaku e Sanchez në fund, që e kanë ngritur edhe më shumë vlerën e klubit.

Ngritje të dukshme të investimeve ka bërë Everton, që ka shpenzuar edhe më shumë se gjermanët e Bayern Munchen dhe kanë arritur të kenë skuadër më të shtrenjtë momentalisht bavarezët.

Më poshtë mund të shihni listën e 50 skuadrave më të shtrenjta./Insporti.com

-->