Sllovakia – Kosova, mbyllet me rezultatin e ngushtë

Kombëtarja 20 Korrik 2019 21:06

Ndeshja miqësore mes kombëtares së Sllovakisë dhe Kosovës, është karakterizuar me lojë shumë të mirë dhe me kthesa në rezultat.

Dramë deri në sekondat e fundit, por në fund sllovakët triumfuan me rezultat 85:79 (23:16, 23:19, 17:26, 22:18) ndaj Kosovës, në takimin që u luajt në palestrën “Eurovia Arena” në Bratisllavë.

Në minutën e 33-të, Kosova ishte në epërsi me 5 pikë (63:68), por sllovakët shpejt e shkrinë atë dhe arritën që të fitojnë këtë sfidë tejet interesante.

Te sllovakët u dallua Jones me 32 pikë dhe te kombëtarja jonë Berisha me 30 pikë.

Kjo miqësore ishte shumë e mirë për Kosovën në prag të ndeshjeve kualifikuese për Eurobasket 2021, kundër Luksemburgut dhe Britanisë së Madhe.

-->