Sllovenia – Kosova, rezultat absolutisht i papritur

Kombëtarja 05 Korrik 2019 18:23

Basketbollistet e Përfaqësueses së Kosovës U18 kanë dëshpëruar në ndeshjen e fundit. Ato janë mposhtur nga Kombëtarja e Sllovenisë në kuadër të Kampionatit Evropian me rezultat të lartë 12-97. Ndeshja është luajtur në Divizionin B. Vashat kosovare kanë humbur 32 topa gjatë ndeshjes.

Pa marrë parasysh mungesën e përvojës dhe arsyet tjera, një rezultat i tillë është absolutisht i papranueshëm.