Solskjaeri e ka dëshiruar shitjen e Pogbas

Futboll 05 Shtator 2019 08:35

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer do të ishte i lumtur nëse do ta shihte Paul Pogban të shitur.

Pogba do të qëndrojë në “Old Trafford”, deri në afatin e janarit, pasi Reali dështoi ta transferojë këtë verë.

Francezi e ka bërë të qartë se dëshiron të largohet dhe është i gatshëm për sfidën e radhës.

Solskjaer dëshironte ta shiste francezin dhe të transferojë në klub mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen ose mesfushorin e Sporting, Bruno Fernandes.

Mirëpo, francezi filloj përgatitjet parasezonale, andaj tekniku norvegjez ndërroi mendim.

-->