Sonte meçi i jashtëzakonshëm në kategorinë e rëndë në boks, ja detajet

Boks 01 Maj 2021 12:22

Sonte gjatë orëve të mbrëmjes do ta kemi meçin e madh në boks ndërmjet Chisora dhe Parker.

Kështu, ata para meçit kanë kryer peshimet zyrtare, ku pritet të jetë një luftë e madhe

Parker, i cili kohë më parë luftoi ndaj Anthony Joshuas për titullin kampion i botës shihet favorit ndaj anglezit 37 vjeçar.

Dueli sipas kohës tonë lokale, pritet të fillojë sonte në ora 19:00.

Ky meç i takon peshave të rënda në boks.

-->