Sot fillon Superliga e Femrave, ky është orari i ndeshjeve

Basketboll 10 Tetor 2021 12:25

Sot (e diel) do të zhvillohet java e parë në Superligën e Femrave për edicionin e ri. Prishtina, Penza dhe Bashkimi shihen favoritë përballë kundërshtarëve në këtë xhiro.

Prishtina sfidën e parë në edicionin e ri do ta ketë ndaj Kastriotit. Ndërkohë, Penza, që është kampione dhe fitoi Superkupën së fundi, do të ndeshet me Trepcën.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro është ndërmjet Vëllaznimit dhe Bashkimit. Skuadra kuqezi edicionin e kaluar zhvilloi një kampionat shumë të mirë, megjithatë, në edicionin e ri ka bërë disa ndryshime, duke u përqendruar me lojtare të reja, kurse Bashkimi e fillon edicionin me synime të mëdha.

Superliga e Femrave – Java 1
E diel

13:00 Prishtina – Kastrioti

13:00 Trepça – Penza

13:30 Vëllaznimi – Bashkimi

-->