Sot mbyllet java e 3’të e Superligës së Kosovës, fokusi në Gjilan

Futboll 07 Nëntor 2021 09:16

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e fundit të xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës, me vëmendje te derbi Gjilani – Prishtina, shkruan Insporti.

Derbi Gjilani – Prishtina do të zhvillohet me fillim nga ora 13:30, teksa me fillim nga ora 13:00 zhvillohet ndeshje tjetër, ajo mes Dukagjinit dhe Feronikelit.

Gjilanasit momentalisht gjenden në vendin e 3-të në renditjen tabelare me 21 pikë, ndërsa Prishtina në vendin e 6-të me 16 pikë.

Me një fitore, Gjilani mund ta marrë primatin në Superligë.

/Insporti

-->