Sot super ndeshja Liverpool – Arsenal, formacionet e mundshme

Futboll 30 Tetor 2019 10:47

Sonte në Carabao Cup pritet një ndeshje mjaft interesante mes Liverpoolit dhe Arsenalit.

Liverpooli në ndeshjen e kaluar për këtë garë mposhti MK Dons me rezultat 2-0, ndërsa Arsenal shkatërroi Nottingham 5-0.

Ja formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Liverpool (4-3-3): Kelleher, Williams, Va nden Berg, Gomez, Milner, Lallana, Keita, Oxlade-Chamberlain, Brewstwr, Origi, Jones.

Arsenal (4-2-3-1): Martinez, Bellerin, Holding, Mustafi, Kolasinac, Willock, Torreira, Maitland-Niles, Smith Rowe, Saka, Martinelli.

Kujtojmë që kjo ndeshje fillon në ora 20:30.

-->