Sot zhvillohen disa përballje të zjarrëta në La Liga

Futboll 08 Janar 2022 12:10

Njëri nga kampionatet më të forta në botë, La Liga e Spanjës vjen sonte me dy ndeshje të mëdha.

Gjigantët real Madrid dhe Barcelona zbresin në fushë për t’u përballur me Valencian përkatësisht Granadan.

Padyshim ndeshje kryesore është ajo në “Santiago Bernabeu” ku djemtë e Ancelottit pas dëshpërimit në javën e kaluar kur pësuan humbje nga Getafe do të mundohen me çdo kusht t’u kthehen fitoreve, derisa përballë do të ketë një kundërshtar tejet të fortë – Valencian.

Barcelona që po mundohet ta rikthej formën e dikurshme e që pothuaj është e pamundur kur dihet tabori i lojtarëve që ka, sonte ndeshet me Granadan në transferë dhe duhet medoemos të fitojë.

Ky është orari i plotë:

-->