Sot zhvillohet derbi i zjarrtë mes Tottenham dhe Manchester Cityt

Futboll 15 Gusht 2021 09:44

Klubet e mëdha angleze si Manchester United, Liverpool dhe Chelsea, arritën me sukses që të arkëtojnë 3 pikë në ndeshjet e para të këtij sezoni

Teksa sot, kampioni i Anglisë, Manchester City sot do të përballet në derbin e javës me skuadrën e Tottenham.

Ky derbi do të fillojë nga ora 17:30.

Para ndeshjes janë zbuluar formacionet e mundshme të ekipeve.

Ja 11’shet e mundshme startuese:

Tottenham: 
(4-2-3-1): Lloris; Tanganga, Sanchez, Dier, Reguilon; Skipp, Hojbjerg; Lucas, Alli, Bergwijn; Son.

Manchester City: (4-3-3): Ederson; Cancelo, Dias, Ake, Mendy; Silva, Rodri, Gundogan; Mahrez, Torres, Grealish.

-->