Southampton barazon ndaj Cityt, ja si u vlerësua Broja

Futboll 22 Janar 2022 20:26

Ka përfunduar takimi mes skuadrës së Southampton dhe kampionit aktual anglez, Manchester City, shkruan Insporti.

Takimi u mbyll pa fitues, me rezultat të barabartë 1-1, me golat e Walker (7’) dhe Laporte për Cityn (65’).

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, shënoi për Southampton por goli u anulua për pozitë loje. Nga Sofa Score, Broja u vlerësua me notën 6.1

Pas këtij barazimi, skuadra e Cityt mban kreun me 57 pikë, teksa Southampton rënditet në poiztën e 12’të me 25 pikë.

/Insporti.com

-->