Southampton mposht Brentfordin, shkëlqen Broja

Futboll 11 Janar 2022 22:41

Në ndeshjen që ‘Shenjtorët’ e zhvilluan ndaj Brentford, sulmuesi kuqezi, Armando Broja arriti të linte shenjë, duke realizuar gol, shkruan Insporti.

Jan Bednarek dhe Alvaro Fernandez (autogol) i shënuan golat për Southamphton, ndërsa Vitaly Janelt për Brendford.

Më të filluar pjesa e dytë ishte momenti i Armando Brojës. Oriol Romeu pasoi te Broja, i cili vrapoi e topin nga gjysma e fushës për të dal i vetëm me portierin Fernadez dhe për ta mposhtur për 3-1.

Për 78 minuta sa zhvilloi, nga SofaScore, Broja u vlerësua me notën 7.0

Ky ishte goli i pestë i Armando Brojës në Ligën Premier, duke treguar formë të mirë nga ndeshja në ndeshje.

/Insporti.com

-->