Southampton triumfon ndaj Evertonit – kështu u vlerësua Broja

Futboll 19 Shkurt 2022 17:59

Pavarësisht se nuk e gjeti rrugën e rrjetës, sulmesi shqiptar, Armando Broja pati një paraqitje dinjitoze në ndeshjen ndaj Evertonit.

I zevëndesuar në minutën e 83’të të takimit, titullari i padiskutueshëm i Southampton, Broja nga SofasScore u vlerësua me notën 6.8

Southampton triumfoi me dy golat e Armstrong (52′) dhe Longa (84′)

Pas kësaj fitoreje, Sotuhamtpton rënditet në pozitën e 10 me 32 pikë,

/Insporti.com

-->