Spektakël i garantuar/ Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës: Man City-Chelsea

Futboll 15 Janar 2022 12:44

Java e 22-të e Premier Ligës sjellë derbin e madh ndërmjet Manchester Cityt dhe Chelseat, sfidë e cila do të zhvillohet në “Etihad Stadium” me fillim nga ora 13:30.

Skuadra e Pep Guardiolas ka një diferencë prej 10 pikëve nga Chelsea që renditet i dyti dhe një fitore eventuale ndaj “Bluve” do t’i ofronte ata shumë më afër titullit kampion për këtë edicion.

Të dy skuadrat vijnë në këtë ba;;afaqim me disa mungesa të rëndësishme. Nga radhët e Cityt mungojnë emra si Delap, Foden, Mahrez dhe Mendy, kurse te skuadra e Thomas Tuchel nuk do të mund të paraqiten Chalobah, Chilwell dhe James.

Formacionet zyrtare:

-->